گزیده ای ازبیانات رئیس محترم دانشگاه در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

تعداد بازدید:۲۳۷
گزیده ای ازبیانات رئیس محترم دانشگاه در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

آرزوی سلامتی برای شما بزرگواران دارم و ان شاء الله در این دوران از شر بلیات در امان و سلامت باشید. مناسبتهایی که در آن قرار داریم؛ هم ایام اربعین و عزاداری  و هم مزین به ایام گرامیداشت  دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان است که می تواند در مسیر تلاش در دورانی که حضور داریم ما را به بهترین نحو جهت دهد.

تیمنا روایتی از امام حسین علیه السلام تقدیم می کنم که آغاز سال تحصیلی ما متبرک به کلام این برزگوار شده باشد؛

شُکرُکَ لِنِعمَةٍ سالِفَةٍ یَقتَضى نِعمَةً آنِفَةً

شکر تو بر نعمت گذشته، زمینه ساز نعمت آینده است.

معمولا تا دچار نقصان و محرومیت نشویم، قدر نعمتهایی  که از آن برخوردار هستیم را درست نمی دانیم ؛

امام حسین علیه السلام می فرمایند:

قدر نعمتهای را که داریم بدانیم و شاکر باشیم. یکی از قانونهای نظام خلقت و طبیعت این است که اگر شاکر نعمتی باشیم زمینه ای برای نعمت جدید و افزودن آن خواهد بود؛

"شکر نعمت نعمتت افزون کند" هم برگرفته از همین روایات است.

 قطعا همین شاکر بودن باعث می شود نعمت سلامت، عافیت، تحصیل، جوانی و نشاط زمینه ساز نعمتهای جدید باشد و اگر قدرش را ندانیم از دست خواهیم داد  و موجب تاسف می شود.

یادی از اربعین شد؛ در سالهای گذشته دانشگاه هم در این امر سهیم بود و این توفیق را داشتیم و امسال محروم شدیم و با یاد و خاطره و امید به اینکه افرادی که می روند ان شاءالله به یاد جاماندگان هم باشند، می گذرانیم.

از این فرصت استفاده می کنم و موفقیتهای دانشجویان در سال تحصیلی گذشته؛ ازجمله کسب رتبه های برتر در آزمون کارشناسی ارشد و  دکتری را تبریک عرض کرده و از تمام تلاشهای خواهران و برادران تشکر می کنم.

الحمدلله واکسیناسیون شتاب گرفته و نوید بخش آن است که بتوانیم از ظرفیت فضای حضوری استفاده کنیم و ان شاءالله همه همت این است که ترم آینده به این صورت باشد. واگر ان‌شاءالله زمینه ایجاد شد و توانستیم بخشی از دروس این ترم را تلفیقی داشته باشیم از این ظرفیت استفاده می کنیم.

لذا با توجه به این که زمینه واکسیناسیون ایجاد شده دانشجویان هم تلاش کرده و زودتر برای واکسیناسیون اقدام کنند که زمینه و شرایط حضور در دانشگاه فراهم شود.

آغاز سال تحصیلی که فصلی  جدید و  بهار علم و دانش در مجموعه های آموزشی است  را تبریک عرض کرده و خدمت اساتید محترم و همکاران ‌هم که زحمت می کشند هم تشکر کرده  و هم سال تحصیلی جدید را تبریک عرض می کنم.

آرزوی توفیق داریم و ان شاءالله در صحت و عافیت و سلامت باشید.

کلید واژه ها: دانشگاه شهید مطهری خواهران مشهد سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مراسم آغازین نیم سال تحصیلی